”Hristos Se naște, slăviți-L...”

Viața parohiei Decembrie 25, 2017

Și în acest an, de Crăciun, enoriașii parohiei, cu mic, cu mare, dar și credincioși din alte localități, au venit la întâlnirea cu Pruncul Iisus, în Sfânta și dumnezeiasca Liturghie. După Sfânta Liturghie, cei care s-au pregătit cum se cuvine, s-au cuminecat cu Sfântul Trup și Sfântul Sânge al Domnului Iisus Hristos. Toți cei prezenți la slujbă au primit daruri: dulciuri, haine și jucării. Mulțumim celor care au ajutat ca sărbătoarea Nașterii Domnului să fie îmbelșugată în daruri: credincioșilor din parohie și din alte localități, Primăriei comunei Miroslava (prin domnul Primar, Dan Niță și domnul Viceprimar, Vasile Bulbașa), domnului Gheorghe Vicol (consilier local) și domnului Nechita Ciprian, din Iași.

Să le răsplătească Dumnezeu generozitatea!

Citește alte articole despre: Craciun Dancas Daruri Miroslava